VIDEO/ Strakosha heroi i Lazios, bën pritjen e vitit në minutën e 95-të

VIDEO/ Strakosha heroi i Lazios, bën pritjen e vitit në minutën e 95-të

21:34, 08/11/2018

Lazio ka siguruar kualifikimin në fazën me eliminim direkt në Europa League.

Vendasit kanë marrë një fitore shumë të rëndësishme 2-1 përballë Marseilles, ndërsa në këtë takim 3-shja shqiptare: Durmishi, Berisha e Strakosha luajtën si titullarë.

Ndeshja mund të kishte përfunduar në barazim, po të mos ishte Strakosha i cili në minutën e 95’ bën një pritje të jashtëzakonshme duke shpëtuar skuadrën e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco