Lazio fiton dhe siguron kualifikimin në fazën tjetër të Europa Leagues

Lazio fiton dhe siguron kualifikimin në fazën tjetër të Europa Leagues

21:06, 08/11/2018

Lazio ka siguruar kualifikimin në fazën me eliminim direkt në Europa League.

Vendasit kanë marrë një fitore shumë të rëndësishme 2-1 përballë Marseilles, ndërsa në këtë takim 3-shja shqiptare: Durmishi, Berisha e Strakosha luajtën si titullarë.

Golat për Lazion në këtë takim u realizuan nga Marco Parolo (45’) dhe Joaquin Correa (55’).

Ndërsa për miqtë francezë realizoi Florian Thauvin, në minutën e 60’.

Me këtë fitore Lazio grumbullon 9 pikë,  tri më pak se Frankfurt dhe 8 më shumë se Marseille dhe Apollon.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco