Formacionet e mundshme: Real Madrid – Espanyol

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Espanyol

10:25, 22/09/2018

Pas suksesit ndaj Romës në ndeshjen e parë për këtë sezon në Champions League, Real Madridit i rikthehet La Ligas dhe sonte kundërshtari quhet Espanyol.

Këto pritet të jenë formacionet të dy skuadrave:

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Kroos, Ceballos; Bale, Benzema, Asensio.

Espanyol (4-4-2): Diego Lopez; Javi Lopez, David Lopez, Hermoso, Vila; Darder, Roca, Granero; Baptistao, Iglesias, Garcia 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco