Interesimi për Neymar, presidenti i PSG-së i përgjigjet Real Madridit

Interesimi për Neymar, presidenti i PSG-së i përgjigjet Real Madridit

10:32, 14/09/2018

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al Khalifi, ka reaguar pas interesimit të Real Madridit për transferimin e Neymarit.

Ai ka thënë se ka respekt për klubin nga La Liga ndaj nuk do të dëshironte që ata ta kontaktonin brazilianin pa lajmërimin e tij.

“Është pak frustuese, sepse nuk është në rregull nëse klube tjera kontaktojnë dikë nga futbollistët tanë. Kemi raport të mirë dhe respektojmë Real Madridin dhe presidentin e tyre, Florentino Perez”, deklaroi Al Khelaifi për “Marca”.

“Kështu ndodh me të gjitha klubet, jo vetëm për Real Madridin. Nëse ekziston ndonjë temë është mirë ta diskutojmë direkt mes nesh”, theksoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment