Plani i tifozëve të Atletico Madridit, do e presin me minj ‘tradhtarin’ Courtois

Plani i tifozëve të Atletico Madridit, do e presin me minj ‘tradhtarin’ Courtois

12:00, 10/08/2018

Tifozët e Atletico Madridit nuk kanë qenë aspak të kënaqur me transferimin e Thibaut Courtois te Real Madridi.

Gjithashtu, 26-vjeçari ka edhe një pllakë jashtë stadiumit “Wanda Metropolitano”, bashkë me lojtarët e tjerë që kanë luajtur 100 ndeshje me klubin.

Një përdorues i Twitter ka bërë shaka duke thënë se ajo pllakë nuk do të qëndrojë e pastër edhe për shumë kohë.

Transferimi i tij te Reali ka qenë i papranueshëm për ish-tifozët e tij, të cilët kanë gati një plan kur ai të vizitojë “Wanda Metropolitano” me “Los Blancos”.

Në fakt, në Twitter ka filluar një nismë që i fton tifozët të blejnë minj lodër te Ikea, për vetëm 1 euro, për t’ia hedhur Courtois gjatë ndeshjes.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment