Roma mbetet e vetme në ‘luftën’ për kampionin e Botës

Roma mbetet e vetme në ‘luftën’ për kampionin e Botës

11:43, 10/08/2018

Roma mbetet e vetme në “luftën” për t’i rrëmbyer Sevillas kampionin e Botës, Steven Nzonzi.

Me mbylljen e merkatos në Angli, “kërcënimi” që vinte nga Arsenali, që ishte në garë për futbollistin, u shua. Tashmë verdhekuqtë i kanë të gjitha mundësitë të bisedojnë qetësisht me drejtuesit e klubit spanjoll.

Drejtori sportiv i italianëve, Monchi, ndodhet në Spanjë dhe me shumë mundësi do të nisë menjëherë tratativën për ta transferuar francezin në Trigoria para përfundimit të merkatos.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment