Klubet që kanë shpenzuar më shumë në merkato gjatë 5 viteve të fundit

Klubet që kanë shpenzuar më shumë në merkato gjatë 5 viteve të fundit

08:40, 23/07/2018

Manchester City ka shpenzuar më shumë miliona gjatë 5 viteve të fundit.

Skuadra e sheikëve kryeson listën e shpenzimeve të çmendura pasi në 5 vitet e fundit janë harxhuar mbi 1 miliard euro.

Me 860 milionë euro Manchester United pozicionohet në vendin e 2-të e ndjekur nga Barcelona, Juventusi dhe PSG.

Mund të tingëllojë e çuditshme por Reali i Madridit edhe pse ka fituar 4 herë Championsin në vitet e fundit pozicionohet në vendin e 9-të të këtij klasifikimi special me vetëm 546 milionë euro të shpenzuara duke lënë pas Interin.

Ja lista e plotë e 10 klubeve që kanë shpenzuar më shumë para në merkato nga viti 2013-të e deri tani:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment