Juve, tjetër “stërkëmbësh” Realit, blen super talentin 18 vjeçar

Juve, tjetër “stërkëmbësh” Realit, blen super talentin 18 vjeçar

15:43, 22/07/2018

Juventus ka siguruar shërbimet e talentit nga Venezuela Cristian Makoun, dtl 2000, duke mundur sërish në këtë merkado vere Realin e Madridit që e ndiqte prej kohësh talentin.

La Gazzetta dello Sport dha e para lajmin për sprintin që lejoi klubin e Juventusit të parakalonte  Arsenalin dhe Real Madridin në garën për mesfushorin që shpërtheu në Kupën e Botës U17 vitin e kaluar me fanelën e kombëtares së tij.  Makoun do të grumbullohet me të rinjtë e Juves nën udhrat e trajnerit Baldini.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment