Bajerni e konfirmon: Ky lojtar mund të largohet

Bajerni e konfirmon: Ky lojtar mund të largohet

15:09, 13/06/2018

Jerome Boateng mund të largohet nga Bayern Munchen.

Lajmi është konfirmuar nga Administratori i deleguar i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge.

Në një intervistë, ai tha se Boateng mund të bëjë marrëveshje me ndonjë skuadër.

“Nëse vjen ndonjë ofertë, dhe lojtari thotë se dëshiron të luajë aty, ne do të merrmi me këtë gjë”, ka thënë Karl.

Boateng ishte transferuar në “Allianz” në vitin 2011 nga Manchester City, për shifrën 13.5 milionë euro.

Ende nuk ka pasur interesim serioz për mbrojtësin e Gjermanisë, por një nga skuadrat pretendente për t’i siguruar shërbimet e Boateng është Manchester United.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment