Surpriza e madhe/ Zbulohet vota e Shqipërisë për Kupën e Botës 2026

Surpriza e madhe/ Zbulohet vota e Shqipërisë për Kupën e Botës 2026

14:53, 13/06/2018

SHBA, Kanadaja dhe Meksika kanë fituar të drejtën për të organizuar Kupën e Botës 2026.

Këto tre vende morën shumicën e votave 134, Maroku 65 ndërsa një vend nuk votoi për asnjë nga këto shtete.

Por të gjithë janë kurioz për kë ka votuar Federata Shqiptare e Futbollit?

Sipas raportimeve të fundit Shqipëria ka befasuar të gjithë duke votuar kandidaturën e Marokut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Populli13/06/2018 15:04

Po ne së prapthi jemi....normal që do votonim allasoj...

Shto koment