FOTO/ Uruguai shpall listën paraprake të Botërorit

FOTO/ Uruguai shpall listën paraprake të Botërorit

17:37, 16/05/2018

Uruguai ka shpallur listën paraprake për në Botërorin e Rusisë. Ajo që bie në sy përveç sulmuesve Luis Suarez dhe Edison Cavani është se në listën me 26 lojtarë bëjnë pjesë 6 lojtarë nga Serie A.

Skuadra e Oscar Tabarez bën pjesë në Grupin A, së bashku me Rusinë, Arabinë Saudite dhe Egjiptin.

Uruguai është favoritja kryesore për të dalë e para e grupit. Martin Kaseres, Matias Vesino, Rodrigo Bentakur, Diego Laksalt, Lukas Torreira dhe Gaston Ramirez, janë 6 futbollistët uruguaianë që luajnë në Serinë A italiane.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>