Futbolli në zi. Vdes ish-kampioni i Botës

Futbolli në zi. Vdes ish-kampioni i Botës

15:44, 16/05/2018

Futbolli britanik është në zi.

Ish-fitues i Kupës së Botës me Anglinë, Ray Wilson ka nderuar jetë në moshën 83-vjeçare.

Shumicën e karrierës së tij, Wilson e kaloi te klubi i Huddersfield Toën, para se t’i bashkohej Everotnit, të cilit i ndihmoi për ta fituar FA Cup më 1966, shkruan tabloidi britanik "The SUN", raporton SYRI.net.

“Jemi të trishtuar nga lajmi për vdekjen e Wilson. Ai ka qenë përkrahës i rregullt i klubit në ndeshjet në shtëpi bashkë me të birin e vet më të madh, Russel, edhe pse luftonte kundër sëmundjes së Alzheimerit”, thuhet në reagimin e Huddersfieldit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>