Nuk është Umtiti/ 'Çmendet' United, 100 milionë euro për ‘yllin’ e Barcelonës

Nuk është Umtiti/ 'Çmendet' United, 100 milionë euro për ‘yllin’ e Barcelonës

08:39, 16/05/2018

Manchester Unitedi është i gatshëm t’i paguajë plot 100 milionë euro për portierin e Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen.

Është e përditshmja “Don Balon” e cila raporton se “Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të shpenzojnë një shifër rekord me qëllim për të transferuar portierin gjerman, shkruan SYRI.net.

E ardhmja e David De Geas në “Old Trafford” nuk është e sigurt, prandaj United po interesohet për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Nëse ky operacion kryhet me sukses atëherë Andre ter Stegen do të bëhet portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>