Dembele flet për kohën kur ishte te Dortmundi: Bëja jetë të keqe

Dembele flet për kohën kur ishte te Dortmundi: Bëja jetë të keqe

15:17, 16/04/2018

Ousmane Dembele ka rrëfyer ndryshimin e jetesës ndërmjet Gjermanisë dhe Spanjës.

Futbollisti i Barcelonës deklaroi se stili i tij i jetesës në gjigantët katalanas është më e shëndetshme se kur ai jetoi në Gjermani sezonin e kaluar, shkruan SYRI.net .

"Tani unë jetoj në Barcelonë, kam një mënyrë jetese shumë më të mirë se ajo që kam jetuar në Dortmund", shpjegoi Dembele tek Telefoot.

"Unë nuk isha duke jetuar në mënyrë të shëndetshme në Gjermani, por pas dëmtimit dhe kam përmirësuar shumë këtë vit në aspektin e jetesës ... kështu që nuk ka të bëjë fare me këtë sezon”

"Unë kam punuar shumë në stërvitjen time gjatë muajve të fundit, kam shpenzuar shumë kohë në palestër, sepse po lodhem shumë shpejt. Do të vazhdojë të punojë shumë dhe së shpejti do të kthehem në versionin tim më të mirë”, përfundoi ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment