E bujshme/ Milan zgjedh trajnerin, kontratë deri më 2020

E bujshme/ Milan zgjedh trajnerin, kontratë deri më 2020

11:28, 17/03/2018

Milan ka vendosur t’i ofrojë kontratë të re trajnerit Gennaro Gattuso.

E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” raporton se “Rossonerët” janë të bindur se ish mesfushori e meriton të mbetet në postin e trajnerit përtej përfundimit të këtij sezoni.

Gattuso ka ringjallur sezonin e Milanit duke kualifikuar ekipin në finalen e Coppa Italia dhe e ka rikthyer në garë për pozitën e katërt në Serie A.

Me kontratën e re, Gattuso do të jetë i lidhur me Milanin deri në vitin 2020.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>