VIDEO/ Askush si Ronaldo, 101 gola me Realin në Champions League

VIDEO/ Askush si Ronaldo, 101 gola me Realin në Champions League

23:23, 14/02/2018

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka arritur një shifër të pabesueshme, duke shënuar 101 gola vetëm me Real Madridin në Ligën e Kampionëve.

Portugezi këtë e arriti me dy golat që shënoi ndaj PSG-së në ndeshjen që u zhvillua mbrëmjen e sotme në “Santiago Bernabeu”.

Në total Ronaldo ka 115 gola në garën më të madhe për klube në botë, i ndjekur nga Messi që ka 97 me Barcelonën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>