VIDEO/ Reali bën përmbysjen e madhe ndaj PSG-së. Rezultati lë të hapur çështjen e kualifikimit

VIDEO/ Reali bën përmbysjen e madhe ndaj PSG-së. Rezultati lë të hapur çështjen e kualifikimit

22:42, 14/02/2018

Në “Santiago Bernabeu” u luajt ndeshja e parë e 1/8-ave të finaleve të Ligës së Kampioneve mes Real Madridit dhe PSG-së, shkruan SYRI.net.

Reali fitoi me përmbysje 3-1, por duhet thënë se gjithçka mbetet e hapur për sfidën e kthimit në kryeqytetin francez.

Pjesa e parë mbyllet në barazim 1-1. Rabiot kaloi PSG-në avantazh në minutën e 33-të, ndërsa Ronaldo barazon në të 45’ me penallti.

Loja në pjesën e dytë zhvillohet e fortë, teksa goli i tretë i takimit vjen në minutën e 83-të. Është përsëri Cristiano Ronaldo që shënon, duke kaluar madrilenët në avantazh.

Marcelo thellon diferencën në 3-1 vetëm 4 minuta para përfundimit të takimit. Dhe me këtë rezultat mbyllet supersfida e Championsit, me dy ekipet që biletën për në çerekfinale do ta kërkojnë ta presin në Paris në sfidën e kthimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>