VIDEO/ Porto-Liverpool, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

VIDEO/ Porto-Liverpool, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

21:44, 14/02/2018

Në “Estadio do Dragao” po luhet takimi i parë i 1/8-ave të finaleve të Champions League”, Porto-Liverpool, njofton SYRI.net.

Në minutën e 26-të shënohet goli i parë i takimit. Liverpool kalon në avantazh me anë të sulmuesit Mane, i cili gjuan saktë, duke mposhtur portierin vendës.

Nuk zgjat shumë dhe në të 29’ realizohet dhe goli i dytë. Anglezët dyfishojnë shifrat me Salah, i cili nuk mund të mungonte të vinte firmën e tij në Champions.

Me rezultatin e pastër 2-0 për Liverpool mbyllet pjesa e parë.

Image

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>