VIDEO/ Partizani-Flamurtari, sfidë dramatike në ‘Selman Stërmasi’. S’do ta besoni kush kualifikohet

VIDEO/ Partizani-Flamurtari, sfidë dramatike në ‘Selman Stërmasi’. S’do ta besoni kush kualifikohet

19:02, 14/02/2018

U luajtur në “Selman Stërmasi” takimi i kthimit mes Partizanit dhe Flamurtarit, i vlefshëm për fazën e 1/8-ve të Kupës së Shqipërisë.

Partizani fitoi 2-1, por u eliminua pasi kishte humbur takimin e parë në Vlorë 1-0. Flamurtari është ekipi gjysmëfinalist, i cili e siguroi biletën falë golit në fushën kundërshtare.

Sidibe kaloi në avantazh kuqezinjtë në të 11’, ndërsa Trashi vuri baraspeshën në të 37’. Në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 80-të, Asani provoi me një goditje nga distanca, topi i shpëton nga duart portierit Nurkoviç dhe përfundon në rrjetë.

2-1 dhe të kuqve u duhej edhe një gol për t’u kualifikuar, por rezultati nuk ndryshoi më, edhe pse minutat e fundit ishin dramatike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>