Golashënuesit më të mirë në Champions League, ‘zhduket’ Messi

Golashënuesit më të mirë në Champions League, ‘zhduket’ Messi

08:55, 14/02/2018

Champions League është rikthyer në fazën më interesante.

Pavarësisht momentit jo të mirë që po kalon në kampionat, Cristiano Ronaldo kryeson listën e golashënuesve të këtij sezoni në kompeticionin më të rëndësishëm evropian.

Portugezi ka shënuar 9 gola, ndërsa në vendin e dytë renditet “ylli” i Tottenhamit, Harry Kane me 7 realizime.

Podiumi plotësohet nga Neymar me 6 rrjeta.

Ajo që bie në sy është mungesa e Lionel Messit i cili gjatë këtij sezoni në Champions ka shënuar vetëm gola.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

1x214/02/2018 10:12

ska nevoj te duket fare. tregon loja se kush eshte Messi

Shto koment

>