VIDEO/ U përplas kokë më kokë me Cahill, futbollisti ndërpret në mes karrierën

VIDEO/ U përplas kokë më kokë me Cahill, futbollisti ndërpret në mes karrierën

15:46, 13/02/2018

Ryan Mason, lojtari i Hull City i cili u dëmtua rëndë në kokë pas një përplasjeje me Gary Cahill të Chelsea, është tërhequr nga futbolli në moshën 26-vjeçare.

Mesfushori anglez nuk arriti dot të rekuperohej nga dëmtimi që pësoi në janar të vitit 2017 dhe që e detyroi të bënte një operacion në kafkë.

“Kam punuar shumë për t’u rikthyer. Fatkeqësisht, pas këshillave të ekspertëve, duhet të tërhiqem nga futbolli pasi dëmtimi shfaq rrezik. I falenderoj të gjithë ata që më kanë ndihmuar në rekuperim”, shkroi në rrjetet sociale futbollisti fatkeq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>