Armand Duka re-elected Albanian FA President for a fifth term, defeats Socialist MP Fino

Armand Duka re-elected Albanian FA President for a fifth term, defeats Socialist MP Fino

13:14, 07/02/2018

Armand Duka has been confirmed as the president of the Albanian Football Association for a fifth term, after winning the elections against the Socialist Party deputy Bashkim Fino.

Neither of the candidates won the necessary 2/3 of votes in the first round, with Duka leading the race with 39 votes against Fino’s 22, while four votes were invalid.

Duka won the runoff vote with 38 votes against former Premier Fino’s 24, confirming himself for the fifth term from 2002.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

fery07/02/2018 20:11

URIME URIME URIME nga Kosova per fitoren shume domethenese z.Duka Nese social-komunistet sunduan per 45 vite, besoje se po aqe vite do te duhet qe ata ti shkojne ne plehun e historise ku , pa dyshim , fitorja e Dukes ka peshen e saje shume te madhe ne kete drejtim ...!

Daj Jaku07/02/2018 13:25

Urime Z. Duka! Suksese më të bukura në këtë mandat! Fillon këtu tatëpjeta e "socialistëve" zullumqarë me zdapat e zullapat, por edhe me xhuxhat një metër e një loqe të gjatë.

Shto koment

>