Ja kush janë 10 futbollistët me klauzolën më të lartë

Ja kush janë 10 futbollistët me klauzolën më të lartë

20:17, 18/01/2018

Gerard Pique rinovoi kontratën e tij me Barcelonën, duke e çuar vlefshmërinë e saj deri në vitin 2022 dhe gjithashtu shtoi edhe klauzolën e prishjes, që është plot 500 milionë euro.

Ndonëse bëhet fjalë për një shumë stratosferike, më shumë se dyfishi i shifrës për të cilën u shit Neymar, sërish Pique nuk është future as në listën e 5 futbollistëve me klauzolë më të lartë.

Më e kushtueshme për t’u prishur, është kontrata e Cristiano Ronaldos dhe e sulmuesit tjetër të Realit, Karim Benzemasë.

Që të dy ata mund të largohen vetëm kundrejt 1 miliard eurove, çka e bën thuajse të pamundur që të lëvizin nga Madridi, nëse Perez nuk ulet në tryezën e bisedimeve.

Në Top 5 bëjnë pjesë edhe 2 yjet e rinj të Realit, Isco dhe Asensio, që ashtu si Lionel Messi, kanë një klauzolë prej 700 milionë eurosh, për prishjen e kontratës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>