Zyrtare/ Cana bëhet president klubi

Zyrtare/ Cana bëhet president klubi

23:15, 12/01/2018

Agim Cana është zyrtarizuar edhe si presidenti i klubit të Vëllaznimit në Superligën e Kosovës. Lajmi kishte ditë që qarkullonte, por vetëm sonte konfirmimi ka ardhur nëpërmjet faqes zyrtare të klubit.

“Më në fund arriti lajmi bombastik. Agim Cana prej këtij momenti është kryetar i Klubit Futbollistik Vëllaznimi. Forca e FC Vëllaznimit”, thuhet në njoftim.

Agim Cana, babai i ish-kapitenit legjendar të Kombëtares, Lorik Cana, do të ketë edhe donator Ragip Xhakën.

Klubi gjakovar mban vendin e nëntë në Superligë, ndërsa për trajner po bisedon edhe me Bylbyl Sokolin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Toni13/01/2018 08:40

E kujt i plasi se cben ai? Kapiteni legjendar,

Shto koment