Politikani hedh ‘grepin’ të ‘kapë’ futbollin, Fino: Nuk më pengon fakti që jam deputet

Politikani hedh ‘grepin’ të ‘kapë’ futbollin, Fino: Nuk më pengon fakti që jam deputet

20:13, 12/01/2018

Një ditë pas zyrtarizimit të kandidaturës për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino ka dhënë intervistën e tij të radhës, duke shpalosur platformën e tij.

Rivali i vetëm i deritanishëm Armando Dukës për TCH ka deklaruar se nuk e pengon fakti që është deputet që të kandidojë për kreun e FSHF-së.

“Vendosa të kandidoj fair-play pa lënduar askënd. Kjo është një iniciativë e imja, dhe nuk kërkoj asnjë favor. Federata është OJF, nuk më pengon fakti që jam deputet”, tha Fino.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment