Zgjidhet formacioni i vitit, dominojnë ‘yjet’ e Realit

Zgjidhet formacioni i vitit, dominojnë ‘yjet’ e Realit

13:20, 11/01/2018

Tifozët kanë përzgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2017.

Real Madrid dominon 11-shen  e UEFA-së me pesë lojtarë: Sergio Ramos, Marcelo, Kroos, Modric dhe Cristiani Ronaldo.

Juventus ka dy futbollistë, Buffon dhe Chiellini, ndërsa nga një lojtar kanë Chelsea - Eden Hazard, PSG – Dani Alves, Manchester City - De Bruyne dhe Barcelona – Leo Messi.

Lojtari më i votuar në këtë formacion është Sergio Ramos me 73 për qind, i ndjekur nga Marcelo me 70 për qind dhe Leo Messi me 59 për qind.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>