‘Ylli’ i Premier Leagues pranë kalimit tek Juventusi

‘Ylli’ i Premier Leagues pranë kalimit tek Juventusi

12:37, 12/12/2017

Gjatë merkatos së janarit Emre Can do të largohet nga skuadra e Liverpoolit.

"Tuttosport" raporton se Emre Can është pranë marrëveshjes për transferim tek Juventusi, pasi kontrata e tij me “Reds” përfundon në fund të sezonit, raporton SYRI.net.

Liverpool nuk do të lejonte që Can të largohet në verë me parametra zero por do të mundohet të përfitojë sa më shumë financiarisht.

Kujtojmë që mesfushori turko-gjerman prej fillimit të sezonit ishte objektiv i skuadrës kampione nga Serie A.

/ Oldi Mele / SYRI.net /

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment