VIDEO/ Arbitri bën gafë amatore! ‘Offside’ më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë

VIDEO/ Arbitri bën gafë amatore! ‘Offside’ më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë

11:31, 12/12/2017

Skuadra e Konyaspor fitoi 2 me 0 kundër Kardemir Karabuk, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të në Superligë.

Ishte minuta e 81-të kur sulmuesit e Konyas u gjenden para portës kundërshtare vetëm me portier, por pas një pasimi gjyqtari anësor ngriti flamurin lartë duke sinjalizuar gabimisht për pozicion jashtë loje.

Një vendim absurd që tregon amatorizmin e gjyqtarit turk ndërsa videoja po bën xhiron e botës në rrjetet sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment