Zanetti flet hapur: Ja lojtari më i mirë në botë, ‘Topi i Artë’...

Zanetti flet hapur: Ja lojtari më i mirë në botë, ‘Topi i Artë’...

11:07, 12/12/2017

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti thotë se Messi është lojtari më i mirë në botë.

Në një intervistë për “Tiki Taka”, ish-kapiteni i “Nerazzurrëve” pranoi se fituesi i “Topit të Artë” ishte një vendim i drejtë pasi Ronaldo ka bërë një sezon fantastik, shkruan “Sportmediaset”, raporton SYRI.net.

"Topi i Artë? Për mua Messi është më i miri në botë, por vendim i për ‘Topin e Artë’ ishte i drejtë që t’i jepet Cristiano Ronaldos”, tha ai.

/ Oldi Mele / SYRI.net / 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment