Olsi Rama tregon bisedën me kryeministrin: Ja çfarë më tha kur u bëra drejtor i Partizanit

Olsi Rama tregon bisedën me kryeministrin: Ja çfarë më tha kur u bëra drejtor i Partizanit

10:21, 12/12/2017

Olsi Rama ka premtuar rikthim të fuqishëm në merkaton e Partizanit.

I ftuar në “Procesin Sportiv”, Drejtori i Përgjithshëm i klubit të kuq, ka rrëfyer bisedën me vëllain e  tij Edi Ramën menjëherë pasi mori rolin e veçantë tek Partizani.

“Edi e pranoi normalisht vendimin për të drejtuar Partizanin. Sigurisht pa hezituar aspak sepse ka besim te unë dhe më tha që mund ta bëj. Drejtor i Përgjithshëm në klub, do të thotë të merrem me të gjithë aspektet, në anën administrative dhe sportive. Sapo e kam nisur si punë, por të merr shumë kohë”, tha ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Daj Jaku12/12/2017 16:22

Shoku Shpati, Po a nuk e di Ti që ambienti i sportit është parajsa e pastrimit të parave të pista? Ato PPP-të që janë "shpikja" e EDramës për lavatriçen e narkodollarë euro. Dhe tek Partizani ka Luciano Moggin, kapomafja e futbollit Italian, të dënuar me burg në vendin e tij për veprimtari mafioze. A ka nevojë për komente ky pozicionim i vëllait të kryeministrit? Suksese familjarisht RAMA!

Shoku " Shpati "12/12/2017 10:50

Sapo e kam nisur si punë, por të merr shumë kohë”, tha ai. Po ky gjigandi si iu fut kesaj pune ? Si derri ne thes ? Si mund te marresh persiper nje pergjegjesi te tille pa u njohur me detyrimet dhe aftesite qe kerkon ky pizicion ? Apo e vendosi komiteti ekzekutiv I rrethit ? Sidoqofte suksese !

Shto koment