Zanetti: Nuk e prisja këtë diferencë pikësh me Milanin

Zanetti: Nuk e prisja këtë diferencë pikësh me Milanin

09:48, 12/12/2017

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti nuk e priste që skuadra zikaltër të kishte këtë difrencë të madhe pikësh me rivalët e Interit.

Në një intervistë për “Tiki Taka”, ish-kapiteni i “Nerazzurrëve” nuk kurseu elozhet për trajnerin Spalletti i cili sipas tij ka bërë një punë të shkëlqyer, shkruan “Sportmediaset”, raporton SYRI.net.

“Në fillim të sezonit nuk e prisja që Inter të kishte këtë diferencë pikësh me Milanin. Por kjo është rezultat i një pune të shkëlqyere trajnerit Spalletti që ka treguar se është në gjendje për të rritur cilësinë e lojtarëve. Ekipi ka një besim të madh dhe grupi beson për një rikthim të mundshëm në Champions League.

/ Oldi Mele / SYRI.net /

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment