VIDEO/ Ndodh për herë të parë! Karton i kuq me VAR

VIDEO/ Ndodh për herë të parë! Karton i kuq me VAR

22:20, 11/12/2017

Në Itali, është dhënë karton i kuq i parë me sistemin VAR.

Në ndeshjen e mbrëmjes në Serinë A Lazio-Torino, sulmuesi italian Ciro Immobile, pas një kontakti me një lojtar të skuadrës mike merr karton të kuq.

Arbitri e dha vendimin pasi u konsultua me sistemin VAR.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment