Renditja e re e klubeve, ja kush janë 10 të parat në Europë

Renditja e re e klubeve, ja kush janë 10 të parat në Europë

23:44, 20/11/2017

UEFA ka publikuar ranglistën e re të klubeve pak para ndeshjeve të pesta në fazën e Grupeve në Ligën e Kampionëve dhe Europa League.

Kampioni në fuqi, Real Madridi, vazhdon të jetë në vend të parë, që ndiqet nga Atletico Madridi.

Vendi i tretë i takon Barcelonës, derisa top pesëshja mbyllet me Bayern Munich dhe Juventusin.

Renditja e UEFA-s bëhet në bazë të paraqitjeve të klubeve në pesë vitet e fundit,

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>