Ky pritet të zgjidhet formacioni më i mirë gjatë dekadës së fundit

Ky pritet të zgjidhet formacioni më i mirë gjatë dekadës së fundit

10:17, 20/11/2017

UEFA shumë shpejtë do të shpall formacionin e vitit 2017, por ajo që bie në sy është përzgjedhja interesante e grupit të lojtarëve, dhe statistikave që janë marrë për bazë.

Në këtë formacion që po cilësohet si i shekullit, zgjedhja është bërë në një kriter të thjeshtë, me lojtarët që kanë qenë më së shumti të nominuar në formacionin e vitit në 16 sezonet e fundit.

Pjesë e këtij formacioni, janë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, e po ashtu edhe disa lojtarë që tashmë i kanë dhënë fund karrierës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>