VIDEO/ Argjentinë-Nigeri, shënohen edhe dy gola në pjesën e parë, ja rezultati surprizë

VIDEO/ Argjentinë-Nigeri, shënohen edhe dy gola në pjesën e parë, ja rezultati surprizë

18:18, 14/11/2017

Argjentina po luan në Kraskondar të Rusisë një ndeshje miqësore me Nigerinë, shkruan SYRI.net.

Në minutën e 27-të dy herë kampionët e Botës kalojnë në avantazh. Banega ekzekuton në mënyrë perfekte një goditje dënimi, duke e dërguar topin drejtpërdrejt në rrjetë, 1-0.

Vetëm 9 minuta më vonë Sergio Aguero shënon golin e dytë, duke i dhënë siguri Argjentinës për pjesën e mbetur të lojës.

Por Nigeria nuk dorëzohet, teksa në minutën e fundit të pjesës së parë shkurton diferencën me Ieancho, 2-1 për Argjentinën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>