VIDEO/ Të gjithë u morën me lotët e italianëve, por si kjo festë e suedezëve nuk keni parë kurrë

VIDEO/ Të gjithë u morën me lotët e italianëve, por si kjo festë e suedezëve nuk keni parë kurrë

17:15, 14/11/2017

Eliminimi i Italisë për herë për të parë pas vitit 1958 thuajse e sfumoi totalisht kualifikimin me shumë mund të suedezëve.

Çdo media sportive botërore, përjashto ato suedeze, si kryeartikull kishin eliminimin e Italisë, e si lajm dytësor kualifikimin e suedezeve.

Edhe kamerat në “San Siro” u fokusuan më tepër te zhgënjimi që shfaqnin fytyrat e italianëve sesa te gëzimi i suedezëve. E për të gjithë për ata që nuk e kanë parë, më poshtë është festimi i çmendur i lojtarëve suedezë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>