UEFA mbush arkat e klubeve, e papritur cili përfiton më shumë nga Champions League

UEFA mbush arkat e klubeve, e papritur cili përfiton më shumë nga Champions League

21:12, 20/10/2017

Skuadra e Juventusit është fiksuar tashmë me një titull të Champions League dhe këtë e tregojnë paraqitjet e saj dhe rrugëtimi në sezonin e kaluar.

Bardhezinjtë gjejnë “ngushëllim” te fakti që kryesojnë listën e UEFA-s për sa i përket të ardhurave në Europë nga ajo çfarë bëri sezonin e shkuar në Champions.

Ajo që bie në sy në listën e UEFA-s është vendi i dytë i cili mbahet nga Leicester City të cilët kanë lënë pas emra si Real Madrid, Atletico, Barcelona, PSG apo Bayern Munchen.

Përfitimet e klubeve

1- Juventus – 110.434 euro

2- Leicester City – 81.681 euro

3- Real Madrid- 81.05. euro

4- Napoli- 66.009 euro

5- Monaco- 64.685euro

6- Arsenal- 64.573 euro

7- Atletico Madrid- 60.615 euro

8- Barcelona- 59.847 euro

9- PSG- 55.313 euro

10- Bayern Munchen- 54.762 euro

 

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>