VIDEO/ Tronditet Superliga, tifozët e Flamurtarit sulmojnë lojtarët e ekipit kundërshtar pasi portieri barazoi rezultatin

VIDEO/ Tronditet Superliga, tifozët e Flamurtarit sulmojnë lojtarët e ekipit kundërshtar pasi portieri barazoi rezultatin

19:15, 20/10/2017

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në ndeshjen Vëllaznimi -Flamurtari në futbollin kosovar, ku tifozët e ekipit vendas kanë sulmuar lojtarët e ekipit kundërshtar.

Në minutat e fundit të takimit portieri i Flamurtarit Altik Muhaxhirika ka shënuar golin e barazimit. Teksa lojtarët ishin duke festuar një tifoz futet në fushë dhe godet lojtarin e Vëllaznimti, Semir Zenelin.

Pastaj krijohet rrëmujë e madhe, ku tifozët përleshen edhe me Policinë.

Pamjet e momenti të përleshjeve janë publikuar nga Tribuna Chanel.

SYRI.net/ Ariglon Pali

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>