Manchester United gati kontratën ‘faraonike’. Ja sa miliona fiton Mourinho

Manchester United gati kontratën ‘faraonike’. Ja sa miliona fiton Mourinho

10:36, 12/10/2017

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho pasi i kanë vendosur mbi tavolinë rinovimin e kontratës.

Sipas tabloidit britanik “The Sun”, Jose Mourinho është shumë pranë nënshkrimit të kontraqtës së 5-vjeçare nga e cila do të përfitojë plot 14.5 milionë euro në sezon, shkruan SYRI.net.

Deri në vitin 2022, “Special one” pritet të përfitojë plot 72 milionë Euro.

Portugezi verën e kaluar e mori drejtimin e Unitedit, ku në vitin e parë e kualifikoi skuadrën në Champions League, ndërsa këtë sezon po e kryeson kampionatin së bashku me Manchester Cityn.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>