FOTO/ Argjentina në Botëror me formacionin më të dobët

FOTO/ Argjentina në Botëror me formacionin më të dobët

10:04, 12/10/2017

Argjentina do të hyjë në Kampionatin Botëror “Rusi 2018” me ekipin më të dobët në vitet e fundit.

Lionel Messi u bë hero duke realizuar het-trik në fitoren 3-1 ndaj Ekuadorit, por lojtarët e tjerë të përfaqësueses argjentinase nuk po kalojnë formë të mirë, shkruan e përditshmja spanjolle “marca”, raporton SYRI.net.

Në fotografitë më poshtë mund ta shihni dallimin mes ekipit të tanishëm dhe atij që arriti në finalen e Kampionatit Botëror “Brazil 2014”, madje edhe gjatë Botërorëve: 2002; 2006 dhe 2010.

Botërori 2002:

Image

Botërori 2006:Image

Botërori 2010:

Image

Botërori: 2014

Image

Botërori 2018:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>