Më në fund nis shiu në Tiranë, por... Ja si do të jetë moti ditët në vijim

Më në fund nis shiu në Tiranë, por... Ja si do të jetë moti ditët në vijim

22:46, 12/08/2017

Para pak minutash kanë filluar reshjet e para të shiut në Tiranë pas një shumë ditëve të nxehta që kanë mbizotëruar.

Por është ende herët për të thënë se i nxehti është larguar plotësisht.

Meteoalb ka sjellë parashikimin e motit për ditët në vijim.

Temperaturat SOT në rang vendi kanë shënuar minimumin prej 15.0°C (Peshkopi) dhe maksimumin prej 33.7°C (Berat).

Nesër do të ketë një tjetër rënie prej 2 – 3 gradë në mëngjes por vetëm një renië të lehtë gjatë mesditës duke bërë që minimumi të ulet deri në 12 – 13°C ndërsa maksimumi të ngjitet deri në 32°C.

Tabloja e RESHJEVE: Në orët e vona të mbrëmjes dhe fillimin e së dielës, pjesa më e madhe e vendit rrezikohet nga shira të përkohshem në formën e rrebesheve afatshkurtra. Mesdita e së dielës dhe pasditja sjellin ri-kthjellim të motit në gjithë territorin.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shiu 13/08/2017 00:34

rofte edi rama qe na pruri shiun )))

Shto koment