Lajmi i fundit

Humb jetën i burgosuri në burgun e Fushë-Krujës, dyshohet se...

Çmendet moti/ Breshër dhe shi, përmbyten rrugët e Prishtinës

Çmendet moti/ Breshër dhe shi, përmbyten rrugët e Prishtinës

21:38, 23/06/2024
A+ Aa A-

Kosova është përfshirë pasditen e së dielës nga reshjet e shiut me intensitet të lartë, shoqëruar edhe me breshër.

Moti i keq ka mbërthyer të gjithë territorin e vendit, por situata më e rënduar paraqitet në Prishtinë, me rrugët qe janë përmbytur dhe janë bërë thuajse të pakalueshme për automjetet.

Gjithashtu raportohen dëme nga bizneset. Komuna e Prishtinës ka apeluar qytetarët që të shmangin daljet duke qëndruar në shtëpi ndërsa ekipet e emergjencave kanë dalë në terren.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco