Zgjidhet Rektori i Universitetit të Korçës

Zgjidhet Rektori i Universitetit të Korçës

17:09, 21/06/2024
A+ Aa A-

Pedagogu Lorenc Ekonomi ka fituar këtë të premte garën për Rektor i Universitetit të Korçës.

Ai është zgjedhur rektor me 48% të votave të studentëve dhe të pedagogëve.

Sipas tabelës përmbledhëse, Ekonomi ka siguruar 75 vota nga stafi akademik dhe 166 vota nga studentët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco