Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës Sali Berisha

SYRI TV/ Protesta e 13 para Bashkisë së Tiranës, qyetarët kërkojnë dorëheqjen e Erion Veliajt

15:50, 21/06/2024
A+ Aa A-

Për të 13-ën hërë, qindra qytetarë protestuan para Bashkisë Tiranë, për të kërkuar dorëheqjen e kryebahskiakut Erion Veliaj

Në shenjë revolte prtestuesit hodhën Molotov para derës së Bashkisë me thirrjet “Hajdut” drejtuar Veliajt

Nga podium i protestës, përfaqësuesit e opozitës, aktivistë të Aleancës për mbrotjetjn e teatrit, akuzuan Veliajn se është përgjegjës për aferën me Djegësin dhe 5D ndërsa deklaruan se e ka vendin në burg. Anëtari I kryesisë së PD, Belind Këllici,  koordinatori për Tiranën Klevis Balliu, si dyhe përfaqësusit e opozitës në Këshollin Bashkiak, Dorian Teliti e Silva Caka deklaruan se protertsuyesit hnuk do të tërhiqen deri sa të bëhet drejtësi

Edhe përfaqësues të AMT, akuzuan kryebahskiakun për vjedhjen e qyetarëve ndërsa hodhën akuza ndaj kreut të SPAK-ut Altin Dumani se po amniston Ramën dhe Veoliajn dhe po sillet si pushtues I shqiptarëve

Protesta e rradhës do të mbahet të premten ora 11:00

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco