Temperaturat rekord/ Tirana dhe shumë qytete pa energji elektrike, situatë kaotike në vend

Temperaturat rekord/ Tirana dhe shumë qytete pa energji elektrike, situatë kaotike në vend

12:42, 21/06/2024
A+ Aa A-

Në ditën e temperaturave rekord, Tirana dhe shumë qytete të tjera në vend janë pa energji elektrike.

Shumica e kryeqytetit nuk ka energji elektrike.

Kjo ka sjellë jo pak probleme. Gazetarët e SYRI TV raportojnë probleme në trafik për shkak të fikjes së semaforëve.

Ndërkohë raportohet për probleme edhe në seancat gjyqësore.

Nga ana tjetër, gazetarët e SYRI TV raportojnë se ka mungesë të energjisë edhe në shumë qytete të tjera si Durrësi, Fieri, Lushnja, Elbasani, Pogradeci, Korça, Shkodra, Kukësi etj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco