Zgjedhjet në Universitetin e Elbasanit

Zgjedhjet në Universitetin e Elbasanit "Aleksandër Xhuvani", ja kandidaturat

09:52, 21/06/2024
A+ Aa A-

Zgjedhjet për autoritetet dhe organet drejtuese të Universitetit të Elbasanit ‘Aleksandër Xhuvani’.

Në Universitetin “Aleksandër Xhuvani ” në Elbasan sot si në të gjitha Universitetet e tjera të Shqipërisë po zhvillohet procesi i votimit për Rektor dhe drejtuesit e Fakulteteve .Janë hapur 5 qendra votimi në ambientet e 5 fakulteteve.

Sipas komisionit të zgjedhjeve në nbyllje të këtij procesi do zyrtarizohen:

-Rektori

-Drejtuesit e njësisë kryesore, Dekanë, Shefa departamentash
dhe Senati akademik.Në këtë proces kanë të drejtë vote 216 persona me status ,staf akademik dhe 6593 studentë.Kandidate e vetme për rektore është Prof .dr. Elvira Fetahu

Kandidatët për dekan në fakultetin e Shkencave të Edukimit

– Prof.Asoc.Bujar Dilaver Kapllani
-Prof.Asoc.dr. Elisabeta Luan Osmanaj.Kandidate për Dekan i Fakultetit te Shkencave Mjek6sore Teknike:
– Prof.Asoc.Dr. Blunilda veis Elezi.Kandidatë për dekan Fakultetit Ekonomik:
– Prof.Asoc.Dr. Alketa vangjeli
– Prof.Asoc.Dr. Shpëtim Çerri.Kandidatë për pozicionin Dekan Fakulteti i Shkencave Humane:
– Prof.as.dr. Ardian Lalni
– Prof.as.dr. Teuta Toska.Kandidatët për dekan Fakulteti i Shkencave te Natyres:
– Prof.Asoc.Dr. Bederiana Shyti
– Prof.Asoc.Dr. Blerina Pupuleku

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco