Lajmi i fundit

Humb jetën i burgosuri në burgun e Fushë-Krujës, dyshohet se...

Sot temperaturat thyejnë rekord! Parashikimi i motit për këtë të premte

Sot temperaturat thyejnë rekord! Parashikimi i motit për këtë të premte

08:07, 21/06/2024
A+ Aa A-

Ditën e premte mbi vendin tonë do të vijojë ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta.

Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të territorit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7 m/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të ishte i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 20 deri 39°C
në zonat e ulëta 22 deri 41°C
në zonat bregdetare 23 deri 39°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco