Syri TV/ Rruga Shyqyri Berisha 30 vite pa investime, banorët: Bashkia Elbasan na ka harruar

17:14, 19/06/2024
A+ Aa A-

Prej 30 vitesh rruga ‘Shyqyri Berisha’ ne Elbasan vuan mungesen e investime infrastrukturore.

Banoret thonë se rruga e amortizuar dhe me gropa po u dëmton makinat. Ata thonë se jane ankuar shpesh, por bashkia hedh vetem cakull elektoral dhe nuk i bën asfaltimin e saj.

Rruga Shyqyri Berisha në lagjen Skënderbej e cila ndodhet vetëm 5 km larg qendres se qytetit vuam nga mungesa e investimeve.

Banoret thone se jane ankuar shpesh-herë në bashki por deri tani kane marre vetem premtime boshe. Investimi i vetem i bërë nga pushteti vendor eshte hedhja  e nje shtrese cakulli duke mos sjelle asnjë permiresim per ta.

 

 

Lagja 'Skenderbe' eshte zone mjat e populluar në Elbasan.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco