Lajmi i fundit

Gjykata shtyn sërish vendimin për ndryshimin e masës së sigurisë për Berishën e Malltezin

Të enjten, temperatura deri në 40°C në zonat e ulëta

Të enjten, temperatura deri në 40°C në zonat e ulëta

13:00, 19/06/2024
A+ Aa A-

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të masave ajrore të qendrueshme dhe të nxehta.

Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore, njoftoi SHMU. 

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 6 m/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të ishte i forcës 1-2 ballë.
Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 20 deri 37°C
në zonat e ulëta 21 deri 40°C
në zonat bregdetare 22 deri 37°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco