Temperaturat deri në 31°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

Temperaturat deri në 31°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

08:15, 16/06/2024
A+ Aa A-

Dita e sotme është premtuese për plazh. Sipas Meteoalb paraditja dhe pasditja do të jetë e kthjellët por mund të ketë vranësirash të lehta në disa pjesë të territorit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 31°C.Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 2 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet det dallgëzim 1-2 ballë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco